شرکت کارگزاری آتیه (سهامی خاص)

دروازه ورود به بازار سرمایه

گام های ورود به بازار سرمایه

۱

انعقاد قرارداد پذیرش با مشاور پذیرش (شرکت کارگزاری آتیه)

انجام مذاکرات مقدماتی جهت دستیابی به توافق و انعقاد قرارداد پذیرش.

دانلود نمونه قرارداد   شروع
۲

جمع‌آوری و ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز بورس/ فرابورس

ارسال فرم درخواست پذیرش به همراه امیدنامه و برنامه کسب و کار از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت ارائه به شرکت بورس/فرابورس در این مرحله است

۳

برگزاری جلسه هیأت پذیرش

به محض تکمیل پرونده پذیرش و دریافت کلیه اطلاعات و مستندات پذیرش، جلسه هیأت پذیرش تشکیل می‌شود و نسبت به پذیرش یا رد تقاضای شرکت متقاضی پذیرش تصمیم گرفته می‌شود.

۴

تبدیل شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام

پس از موافقت با پذیرش شرکت متقاضی و ابلاغ به سازمان بورس و اوراق بهادار، فرآیند تبدیل شرکت به سهامی عام و ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز خواهد شد.

۵

برگزاری مجامع فوق‎العاده جهت تغییر اساسنامه مطابق تیپ سازمان بورس و اوراق بهادار

در این مرحله لازم است تا اساسنامه شرکت به اساسنامه تیپ سازمان بورس و اوراق بهادار تغییر یابد.

تا اینجا نیمی از مراحل را طی کردید!
۶

ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار

پس از تبدیل شرکت به سهامی عام و تصویب اساسنامه جدید، سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت متقاضی را نزد خود ثبت می‌نماید.

۷

سپرده شدن سهام نزد شرکت سپرده‌گذاری

پس از ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، سهام مورد عرضه نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه سپرده خواهد شد.

۸

اخذ گواهی الکترونیکی و امضای دیجیتال (توکن) و بارگذاری اطلاعات در سامانه کدال

براساس دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات، شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار باید اطلاعات مالی خود را در قالب فرمت‌های مشخص در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) منتشر کنند. پیش زمینه این امر، دریافت توکن، از مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس است.

۹

درج نماد

در این مرحله جلسه تعیین کد و نماد برگزار شده و پس از تعیین طبقه و گروه فعالیت شرکت نمادی جهت سامانه معاملات بورس تعریف و به بازار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ابلاغ می شود.

۱۰

گزارش ارزیابی سهام و تعیین متعهد خرید

تهیه و ارسال گزارشی حداقل شامل مشخصات مدير عرضه، تاریخ ثبت سفارش، گزارش کارشناسی در خصوص ارزشگذاری سهام، کف قیمت و دامنة قیمت در ثبت سفارش، تعداد اوراق بهادار قابل عرضه و حسب مورد سقف تعهد خرید و مشخصات متعهد خرید با تأييد متعهد عرضه به بورس حداقل 5 روز کاری قبل از آغاز ثبت سفارش

۱۱

عرضه عمومی اولیه (IPO)

پس از مشخص شدن زمان عرضه سهام شرکت، جلسه معارفه‌ای با حضور فعالان بازار سرمایه، مدیران شرکت عرضه‌کننده و کارشناسان بازار سرمایه تشکیل می‌شود و طی آن وضعیت فعلی و آتی شرکت تشریح می‌شود.

تبریک! شرکت شما آماده عرضه عمومی اولیه است.
۲۲ سال سابقه در بازار سرمایه

مشتریان ما

شرکت انتقال داده های آسیا تک

عرضه شده توسط کارگزاری آتیه

شرکت آسیاتک به عنوان اولین اپراتور ارتباطات ثابت کشور، آخرین شرکتی است که کلیه امور مربوط به پذیرش و مقدمات مربوط به عرضه سهام آن در بازار بورس اوراق بهادار، توسط کارگزاری آتیه انجام پذیرفته است. این شرکت با سرمایه ۳۰۰ میلیارد ریال، در خرداد ماه ۱۳۹۶، موفق به دریافت پذیرش بورس اوراق بهادار گردید و به زودی ۱۰% از سهام آن در بورس اوراق بهادار، عرضه عمومی اولیه خواهد شد.

شرکت بیمه معلم

عرضه شده توسط کارگزاری آتیه

شرکت بیمه معلم با سرمایه ۱۵۰۰ میلیارد ریالی توسط شرکت کارگزاری آتیه، مراحل پذیرش خود را در بازار فرابورس ایران طی می‌کند. سهامداران عمده این شرکت عبارتند از: شرکت ساختمانی معلم، سرمایه‌گذاری کشتیرانی، بانک سرمایه و بازرسی مهندسی و صنعتی ایران. سهم بازار بیمه معلم از بازار بیمه کشور در حدود ۳% بوده و این شرکت با بیش از ۳۵ شعبه، ۱۳۸۰ نماینده و ۱۳۴ کارگزار، ۳.۶۸% از بیمه‌نامه‌های صادره کشور را در اختیار دارد.

شرکت راهسازی و معدنی مبین

عرضه شده توسط کارگزاری آتیه

شرکت راهسازی و معدنی مبین با بهره‌گیری از تواندنمدی‌های نیروی انسانی و دانش فنی و بکارگیری تجهیزات مناسب موفق شده است تا عملیات استخراج و باطله‌برداری را در معادن مختلف کشور انجام دهد. در همین راستا این شرکت توانسته است رتبه اول در حجم عملیات معدنی را در کشور کسب کند. این شرکت در حال حاضر بیش از 400 دستگاه ماشین‌‌آلات سنگین راهسازی و معدنی در اختیار دارد که تعدادی از آنها در ایران منحصر به فرد است. راهسازی و معدنی مبین در حال طی مراحل پذیرش خود در بازار سرمایه است.

هلدینگ احیا صنایع خراسان

عرضه شده توسط کارگزاری آتیه

هلدینگ احیا صنایع خراسان با نماد واحصا هم اینک در بازار پایه فرابورس ایران در حال معامله است. سهام این شرکت از سال ۱۳۹۲ در بازار سرمایه قابل معامله است. این شرکت از جمله شرکت‌هایی است که دارای بیشترین تعداد سهامدار حقیقی در سطح بازار سرمایه کشور است و هم اینک تعداد سهامداران حقیقی این شرکت بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر می‌گردد. هلدینگ صنایع تجهیزات نفت علاوه بر سرمایه‌گذاری در املاک، کارخانجات صنعتی و معادن مس، روی و سرب قابل توجهی در اختیار دارد.

شرکت سرمایه گذاری سروش یاران

عرضه شده توسط کارگزاری آتیه

شرکت سرمایه‌گذاری گروه سروش یاران با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریال به عنوان هلدینگ صنعتی بخش خصوصی در کشور در حال فعالیت است. از جمله مهم‌ترین شرکت‌های سرمایه‌پذیر گروه سروش یاران می‌توان به شرکت‌های صنایع تجهیزات نفت، شرکت صنایع گسترش فولاد و ساختمانی ست اشاره کرد. هم‌اکنون گروه سروش یاران در مرحله انجام تغییرات اساسنامه جهت ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

شرکت صنایع تجهیزات نفت

عرضه شده توسط کارگزاری آتیه

شرکت صنایع تجهیزات نفت با نماد فنفت هم اینک در بازار فرابورس ایران پذیرش و درج گردیده است. این شرکت با سرمایه ۴۴۰ میلیارد ریال از شرکت‌های وابسته به صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت است و آخرین مراحل عرضه عمومی اولیه سهام آن در بازار فرابورس ایران توسط کارگزاری آتیه در حال پیگیری است.

تماس با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با جزئیات زمانبندی گام‌های ورود به بازار سرمایه با شرکت کارگزاری آتیه تماس حاصل فرمائید.

تلفن
۸۸۷۹۷۰۴۹
۸۸۷۹۹۲۵۰
۸۸۷۸۷۷۷۱
آدرس
تهران، میدان ونک، خیابان ونک، ساختمان اداری نوآور پلاک ۵۲ طبقه اول شماره ۱۱۷
ایمیل
info@atieh-broker.com
مشاهده وب سایت شرکت